سالروز حادثه جانسوز انفجار قطار نیشابور

ناگفته های خرم جز حیف و میل بیت المال نیست

حسین سبحانی نیا نماینده نیشابور نیز در موافقت با استیضاح گفت : امروز در هر جای دنیا حادثه ای رخ می دهد وزیر آن ضمن عذرخواهی از مردم جهت همدردی با مردم از سمت خود استعفا می کند که این اقدام پاسخی به احساسات مردم است . وی افزود: ولی وزیر حکومت اسلامی از کنار دهها حادثه دلخراش مثل حادثه هواپیما, جزغاله شدن مردم در انفجار قطار نیشابور و کشته شدن مردم در جاده ها می گذرد و می گوید که حادثه قطار نیشابور بزرگ نبوده و صدا و سیما و رسانه ها این حادثه را بزرگ کرده اند. سبحانی نیا در ادامه با اشاره به گزارش سازمان بازرسی کل کشور در مورد مواد حامل واگنهای باری در قطارباری گفت : آقای وزیردر حادثه نیشابور کوچکترین معذرت خواهی نمی کنند و تنها به این کلمه بسنده می کنند که همه ناگفته ها را خواهم گفت من هم می گویم پاسخ شما به حادثه نیشابور چیست ؟ آیا جز به آتش کشیدن آشیانه مظلومان نیشابور و حیف و میل بیت المال نیست !

 دیه ها پرداخت شد اما شناسایی متهمان واقعی باقی ماند


به گفته ی نماینده ی مردم نیشابور پیگیری های حادثه ی تصادف قطار و انفجار در ایستگاه نیشابور که سال پیش در چنین روزی رخ داد از نظر قضایی به جای روشنی نرسیده است.
حجت الاسلام والمسلمین حسین سبحانی نیا، عضو هیات رییسه ی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب به ایسنا، گفت: با اینکه احکامی در مورد افراد خاصی صادر شد، اما آنها که باید پاسخگو باشند در این بررسی ها حضور ندارند.
به گفته ی وی یا کسانی که در حادثه کشته شدند به عنوان متهمین مطرح و یا افراد عادی به جای صاحبنظران و مقصرین اصلی در محاکم حاضر شدند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس نسبت به خواسته های مردم و مشکلات آنها دغدغه های لازم را دارد، افزود: متاسفانه علیرغم اعتباراتی که دولت برای این حادثه تخصیص داد، مساله ی اصلی در خصوص حادثه ی رخ داده همچنان بلاتکلیف مانده است.
سبحانی نیا همچنین از تقاضای مجلس به مسئولان ذیربط برای شهید خواندن کشته شدگان حادثه ی قطار نیشابور خبر داد و گفت: در جلسات متعددی که با دولت و مسئولان بنیاد شهید برگزار شد، قرار بود تا حادثه دیدگان قطار نیشابور نیز همچون هواپیماهایC031  و فالکن شهید خوانده شوند، اما هنوز جواب دقیقی داده نشده است.
وی افزود: البته دیه های این افراد به خانواده هایشان پرداخت شده و تنها ریشه یابی اصلی قضیه و شناسایی متهمان واقعی باقی مانده است.

/ 0 نظر / 229 بازدید